Fimak, IBATECH Fuarı'ndaydı

Türkiye'nin en kapsamlı ve Avrupa'nın 3. büyük fırıncılık teknolojileri fuarı IBATECH 2016, 14 -17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR Expo) gerçekleşti. Ekmek, pasta, unlu mamuller, dondurma ve çikolata endüstrisinin son yeniliklerinin yer aldığı fuara 270’in üzerinde firma katıldı.

FUARIN EN BÜYÜK STANDI 
Fırın makineleri sektöründen fuara katılan en büyük firmalardan biri olan Fimak, fuarın en büyük standlarından birini kurarak yaklaşık 1.100 metrekare alanda 73 çeşit fırın ve hamur işleme makinesini bir arada sergiledi. Ziyaretçiler, borulu, döner, konveksiyonel ve elektrikli katlı fırınlar, pizza fırınları, mikserler, hamur kesme makineleri, hamur yuvarlama makineleri, şekil verme ve hamur açma makineleri, ara dinlendirme makinesi, mayalandırma cihazı ve fermentasyon odasını yakından inceleme fırsatını buldu.

YENİ ÜRÜN TANITILDI
Fuarda Fimak’ın yeni ürünü konveyörlü pizza fırını FASTCON isimli fırını da tanıtıldı. Konveksiyonlu konveyörlü fırınlarla karşılaştırıldığında en son direkt ürün odaklı pişirme teknolojisi ile pişirme zamanını oldukça azaltılırken, kapasitif dokunma kontrolü ile kolay çalışmaya ve programlanabilirliğe olanak sağlıyor. Bant ve püskürtme başlıkları kolay temizleme için herhangi bir alet gereksinimi olmadan sökülüp takılabiliyor.

GERÇEK FIRIN-CAFE 
Fimak, ürettiği fırınların yanında, doğru çalışma sistemini de beraberinde sunar. Fimak fırın ve ekipmanları ile firmanın geliştirdiği projeye göre standa kurulan café-fırın ve imalathane 4 gün boyunca gelen ziyaretçilere birbirinden lezzetli ekmekler, kekler, tatlılar, pizzalar üreterek, Fimak fırınlarının pişirebildiği zengin ürün çeşidini de göstermiş oldu. Fırın, şık mekanı ve sunduğu ürünler ile ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

Yurtdışında 60’tan fazla ülkeye yaptığı ihracatının yanı sıra Fimak, yurtiçinde de fırınlarda, cafelerde, marketlerde kurduğu fırınlarla kendinden söz ettirmektedir. Ar-Ge ve insan kaynaklarına önem veren Fimak, markalaşmanın kalite ve hizmetten geçtiğine inanıyor. Türkiye’nin ve dünyanın her yerine satılan dayanıklı ve uzun ömürlü fırınları Fimak’ı aranan bir dünya markası haline getirmektedir...